Pokrycie dachowe z papy jest dosyć powszechne zwłaszcza na budynkach starszych. Ze względu na dostępność, cenę i łatwość montażu kryto nią zwłaszcza dachy o dużych powierzchniach jak hale i magazyny, ale także budynki mieszkalne – domy jednorodzinne i bloki. Czas płynie i mimo że papa jest dosyć trwała, to jednak zmieniające się warunki atmosferyczne z roku na rok, powoduję jej erozję. Widocznych jest coraz więcej uszkodzeń, które koniecznie należy naprawić, żeby nie dopuścić do uszkodzenia stropu. Jak zakleić dziury w dachu z papy powstałe w ciągu lat użytkowania.

Nie wymieniaj, wykorzystaj nowoczesne technologie i zabezpiecz dach pianką poliuretanową

Niewielkie, sporadyczne uszkodzenia najczęściej zabezpiecza się doraźnie specjalnymi preparatami dedykowanymi do papy lub wymienia się uszkodzony element, zastępując go kawałkiem nowego arkusza dociętego na wymiar. Takie „łatanie” jednak w końcu przestaje przynosić efekty, zwłaszcza kiedy pęknięć jest coraz więcej i jest bardzo uciążliwe. Wymiana całego dachu nie zawsze jest możliwa. Powodem może być konstrukcja dachu, która wymagałaby poważnych zmian, a co za tym idzie, byłaby to bardzo kosztowna inwestycja. Liczy się także czas. Ważne jest jak najszybsze zabezpieczenie uszkodzeń. Mieszkamy w końcu w klimacie umiarkowanym, który przez cały rok funduje nam bardzo różnorodną pogodę.  Rozwiązaniem jest zabezpieczenie poszycia warstwą pianki poliuretanowej na całej jego powierzchni.

Izolacja natryskowa pianka poliuretanową nie tylko do ocieplania

Izolacja pianą poliuretanową daje znacznie więcej korzyści niż tylko ocieplenie. Jej właściwości sprawiają, że utworzona metodą natryskową warstwa materiału:

  • Izoluje od wilgoci, ale jednocześnie jest paroprzepuszczalna, więc pozwala budynkowi oddawać jej nadmiar.
  • Uzupełnia ubytki i wnika w szczeliny, tym samym je zabezpieczając i uszczelniając.
  • Tworzy jednolitą powierzchnię odporną na promienie UV, którą można dodatkowo pomalować.
  • Jest lekka i nie obciąża konstrukcji, a jednocześnie jest trwała.

Zastosowanie pianki poliuretanowej jako uszczelnienie dachu z papy na całej jego powierzchni pozwoli pozbyć się problemu niekończących się renowacji.

Jakie dachy można naprawiać za pomocą pianki poliuretanowej?

Nie ma tu żadnych ograniczeń. Pianka przylega do powierzchni pod każdym kątem nachylenia. Nie trzeba też usuwać starego poszycia, wystarczy je oczyścić ze śmieci i odstających resztek. Piana z łatwością łączy się z każdym materiałem, nie tylko z papą. Nakładanie metodą natryskową przez sprawną i doświadczoną ekipę jest szybkie i bardzo dokładne. Czas wykonania i koszt renowacji całego dachu z papy przy użyciu pianki poliuretanowej jest znacznie niższy niż wymiana całego dachu. Jest też bardziej ekonomiczne i wygodne, niż ciągłe naprawianie kolejnych jego elementów.