OCIEPLANIE FUNDAMENTÓW

ocieplanie fundamentów

Warto inwestować w ocieplenie fundamentów starego domu. Izolacja, także starych fundamentów obniża koszty ogrzewania

Chcesz poprawić komfort termiczny w swoim domu? Myślisz, jak na stałe obniżyć koszty ogrzewania? Planujesz generalny remont budynku? Zacznij od podstaw. Zainwestuj w ocieplenie fundamentów starego domu. Stare budownictwo pomijało ten istotny element, jakim jest termoizolacja fundamentów. Obecna technologia pozwala na naprawienie tych błędów i tym samym znaczną poprawę parametrów cieplnych w domu. Zadzwoń do Pianpur-System i zapytaj, jakie są możliwości izolacji starych fundamentów. Wykonujemy izolacje fundamentów także w nowo powstałych budynkach.

Zastosuj pianę PUR na fundamenty. Zacznij budowę od ocieplenia ścian fundamentowych

Najłatwiej przeprowadzić ocieplenie ścian fundamentowych na etapie budowy domu. Zaplanowanie tych prac na samym początku pozwoli uniknąć kosztów ponownego ich odkopywania. Pomimo że nie ma takiego obowiązku, aby ocieplać fundamenty poniżej poziomu 1 m w głąb ziemi warto poważnie rozważyć taką inwestycję. Strefa przemarzania gruntu w Polsce obejmuje od 80 cm do 140 cm w zależności od obszaru. Tym samym w okresie zimowym fundamenty, które mają bezpośredni kontakt z glebą, będą powodować przenikanie tego zimna do wnętrza budynku. Brak właściwej izolacji niekorzystnie wpływa na stan ścian. Powoduje chłód i wysoką wilgotność. Z takimi właśnie problemami zmagają się zazwyczaj właściciele starych domów. Piana PUR na fundamenty oprócz ocieplenia dodatkowo zabezpiecza je przed wilgocią i uszkodzeniami. Tworzy trwałą powłokę izolującą. Żeby zachować chłód w piwnicy i uniknąć obniżenia temperatury piętro wyżej najlepiej zastosować izolację stropu. W Pianpur-System zajmujemy się ocieplaniem piwnic pianą PUR. Metoda izolacji natryskowej niweluje mostki termiczne i szczelnie przylega do stropów wykonanych z różnych materiałów.

fundamenty pianapur

Wykonujemy ocieplenie ścian od wewnątrz pianką poliuretanową. Różne metody ocieplania fundamentów pianką

Nie zawsze izolację termiczną fundamentów starych budynków da się wykonać od zewnątrz. Utrudnieniem może być otoczenie, które wymagałoby zbyt dużych nakładów kosztów i pracy w odkopanie ich, zniszczenie otoczenia lub ryzyko naruszenia kruchych fundamentów. Na szczęście możemy ocieplanie fundamentów pianką przeprowadzić od wewnątrz. W ten sposób nawet stare kamienne fundamenty zostaną dodatkowo wzmocnione przez sztywną warstwę piany. Izolacja natryskowa po nałożeniu pęcznieje, więc wypełni szczelnie wszelkie zakamarki i uzupełni pęknięcia. Ocieplenie ścian pianką poliuretanową od wewnątrz nie zmniejszy diametralnie powierzchni piwnic, ponieważ sama warstwa izolacji nie jest gruba. Piana nakładana jest przez doświadczonych pracowników przy pomocy specjalnego agregatu. Prace postępują sprawnie, a to oznacza, że szybko pozbędziesz się ekipy prowadzącej remont i zobaczysz efekty ocieplenia. Skontroluj stan ocieplenia fundamentów domu Badania termowizyjne jednoznacznie wskazują, że największe straty ciepła powodowane są przez brak termoizolacji zwłaszcza poddaszy i fundamentów budynku.

Ocieplanie tych miejsc pianą poliuretanową daje: Szczelną jednolitą powłokę, która doskonale łączy się z różnymi powierzchniami. Warstwę trwałą przez długie lata, odporną na uszkodzenia mechaniczne, a także rozpuszczalniki i większość związków chemicznych. Szybkość montażu ocieplenia i w naszym przypadku terminowość wykonywania podejmowanych się zleceń.

Zapraszamy do kontaktu

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.