OCIEPLANIE FUNDAMENTÓW, GARAŻY, STROPÓW

ocieplanie

Skuteczne docieplanie stropów. Zastosuj ocieplenie stropu pianą PUR.

Zwróć uwagę na stropy między kondygnacjami budynku. Zwłaszcza w miejscach takich jak strop łączący z pomieszczeniami nieogrzewanymi jak piwnica, poddasze lub garaż. Brak termoizolacji w tych miejscach powoduje niekontrolowany przepływ, a więc także stałe straty ciepła. W tym celu zaleca się docieplanie stropów w tych kluczowych obszarach. Zachęcamy do skorzystania ze sprawdzonej metody docieplenia stropu pianą PUR. Zajmujemy się tym od lat i z doświadczenia wiemy, że przynosi ona korzyści nie tylko w zakresie samego ocieplania pomieszczeń mieszkalnych.

Ciepła podłoga nad zimną piwnicą? Rozwiązaniem jest ocieplanie stropów piwnic pianą PUR

W piwnicy najprawdopodobniej starasz się utrzymać stałą, znacznie niższą temperaturę niż na parterze. Ogrzewanie tych pomieszczeń zazwyczaj jest wręcz zbędne. Niestety łączący piwnicę z wyższą kondygnacją strop automatycznie staje się zimny i przekazuje ten chłód wyżej. To sprawia, że musisz znacznie intensywniej ogrzewać parter. Żeby zachować chłód w piwnicy i uniknąć obniżenia temperatury piętro wyżej najlepiej zastosować izolację stropu. W Pianpur-System zajmujemy się ocieplaniem piwnic pianą PUR. Metoda izolacji natryskowej niweluje mostki termiczne i szczelnie przylega do stropów wykonanych z różnych materiałów.

Ocieplanie garaży izolacją natryskową

Garaż, nawet jeśli jest integralną częścią budynku, zazwyczaj jest najzimniejszym pomieszczeniem na parterze. Trudno się dziwić. To duża nieogrzewana powierzchnia, dodatkowo wychładzana ciągłym otwieraniem bramy garażowej. Temperatura w pomieszczeniach nad garażem będzie zawsze niższa. Wychłodzony strop obniża w nich temperaturę. Ocieplanie garaży poprzez izolację stropu pianą PUR rozwiąże problem. Warstwa pianki dodatkowo wygłuszy zbędne hałasy.

ocieplanie garaży

Ocieplanie stropów między zewnętrznymi kondygnacjami budynku wpływa na ciepło w budynku

Jeśli na poddaszu tylko przechowujesz lub magazynujesz rzeczy i nie jest ono przeznaczone do zamieszkania, ogrzewanie tej powierzchni mija się z celem. Jest tylko zbędnym kosztem, bo za ogrzanie każdego dodatkowego m2 musisz zapłacić. Lekka i szybka w montażu piana PUR odizoluje i ociepli strop między kondygnacjami. Dzięki temu zimą zimne a latem gorące powietrze nie będzie wpływać na temperaturę w pomieszczeniach poniżej. Ciepło nie będzie też uciekać przez docieplony strop na zewnątrz. Zachowana za to zostanie prawidłowa cyrkulacja powietrza, ponieważ piana PUR jest paroprzepuszczalna i zapobiega gromadzeniu się wilgoci a wraz z nią pleśni i grzybów. Nie zniszczą jej gryzonie ani owady, które nie lubią piany poliuretanowej, nie tworzą więc tuneli ani gniazd w warstwie izolacji. Ocieplanie stropów zdecydowanie ogranicza koszty ogrzewania. Ocieplanie ich pianą PUR jest inwestycją na długie lata. Samo wykonanie izolacji przebiega szybko i sprawnie. Co ważne cienka warstwa nie zmniejsza powierzchni pomieszczeń. Skontaktuj się z nami i opisz, czego potrzebujesz, a my przedstawimy Ci dopasowaną ofertę w zależności od zakresu planowanych prac.

Zapraszamy do kontaktu

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.