?> ?>

Izolacja Natryskowa

20190813_112604[1]
20200414_093151[1]
20190928_164338[1]

Dlaczego izolacje przez natrysk?

Pianka PUR daje nam możliwość zastosowania cieńszej warstwy izolacji (w porównaniu z materiałami tradycyjnymi) bez straty na parametrach termicznych, co daje więcej cennej przestrzeni w przypadku adaptacji niskich poddaszy.

Chcąc zapewnić poddasze ciepłe w zimie i przyjemnie chłodne w lecie przy niskich nakładach na energie, trzeba zastosować efektywny materiał termoizolacyjny o niskim poziomie infiltracji oraz wysokich parametrach izolacyjnych. Pianka poliuretanowa spełnia te wymagania oraz daje pewność trzymania parametrów przez dziesięciolecia. Dzięki sztywnej strukturze oraz wysokiej adhezji nie ulega pyleniu, osuwaniu czy obwieszaniu. Pianka nie zmienia gabarytów w czasie nie kurczy się nie ulega procesowi utleniania się, wiec nie znika tak jak niektóre materiały. Niezależnie od skomplikowania konstrukcji więźby dachu, pianka przy natrysku powiększa swoja objętość 50 razy wnikając we wszystkie najmniejsze szczeliny i wypełnia je dając pewność, że nie mamy mostków cieplnych.

Tabela.1 Porównanie materiałów izolacyjnych 

PIANKA POLIURETANOWA

WEŁNA MINERALNA

Współczynnik przenikania ciepła przy zastosowaniu 10 cm grubości warstwy izolacyjnej wynosi od 0.022

Współczynnik przenikania ciepła przy zastosowaniu 10 cm grubości warstwy izolacyjnej wynosi od 0.036 do 0.043

Pianka mimo upływu lat nie zmienia swoich właściwości, nie osiada i nie zwisa. Pracuje razem z konstrukcją domu. Pianka poliuretanowa to doskonały materiał – nie kruszy się, nie kurzy się, nie utlenia i nie pozwala przedostaniu się zanieczyszczeń do wnętrza budynku.

Wełna z biegiem lat traci swoje właściwości, osiada i obwisa tworząc mostki termiczne. Wełna może się kurzyć i wprowadzać zanieczyszczenia do wnętrza budynku.

Aplikacja 300m2 Pianki zajmuje około 2 dni roboczych  , wliczając w to czas na zabezpieczenie pomieszczeń izolowanych.

Czas potrzebny na położenie wełny oraz jej zabezpieczenie to około 7 dni.

Izolacja natryskowa wypełnia każdą lukę i zakamarek zapewniając maksymalną efektywność izolacji.

Wełnę jest bardzo trudno ułożyć perfekcyjnie, źle położona wełna traci swoje właściwości.

Pianki otwartokomórkowe przepuszczają wilgoć ale jej nie chłoną, a większość pianek zamknięto komórkowych w ogóle nie przepuszcza wilgoci.

Wełna nie oddaje tak szybko wilgoci – wilgoć pozostaje na długo w materiale i może powodować wiele uszkodzeń. Jest to główna przyczyna powstawania pleśni i obniżenia oporu cieplnego, w związku z czym wydajemy więcej pieniędzy na energię.

Wiele pianek izolacyjnych nie zawiera formaldehydów (HCF, HFA, HFC), nie wytwarza żądnych szkodliwych substancji po aplikacji.

Większość wełen mineralnych może zawierać formaldehydy i może emitować opary formaldehydowe do wnętrza budynku.

Pianki poliuretanowe nie są źródłem pożywienia dla gryzoni, termitów itp.

Wełna może być rozdarta przez szkodniki, niektóre zwierzęta wykorzystują ją do zakładania gniazd.

Pianki poliuretanowe o twardej gęstości są materiałem trudnym do uszkodzenia.

Odsłonięta wełna mineralna jest bardzo narażona na uszkodzenia.

 

 

Zapraszamy do kontaktu

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Ocieplanie pianką, izolacje natryskowe – Kielce

Izolacje natryskowe zdobywają coraz większą popularność. Do ich wykonania wykorzystujemy pianę PUR – materiał o znacznie lepszych właściwościach termoizolacyjnych niż wełna, korek czy płyty pilśniowe. Działamy na terenie m.in. Kielc i zajmujemy się ocieplaniem poddaszy, domów szkieletowych, magazynów, hal, fundamentów, a także wyciszaniem pomieszczeń. Gwarancją zadowolenia z naszej pracy są wysokiej jakości materiały i nowoczesna technologia natrysku – wykonana w ten sposób izolacja wypełnia każdą szczelinę i idealnie dopasowuje się nawet do skomplikowanych struktur, zapewniając maksymalne zadowolenie z wykonanego ocieplenia.

Izolacje natryskowe – Skarżysko-Kamienna, Kielce. Pianka poliuretanowa to odczuwalna różnica.

Właścicielom domów i obiektów komercyjnych zależy na utrzymaniu komfortowej temperatury w pomieszczeniach zarówno latem, jak i zimą. Pianka PUR charakteryzuje się najlepszymi parametrami – ma niski współczynnik przenikania ciepła, nie pochłania wilgoci, nie odkształca się pod wpływem zmian temperatury. Jest niezwykle wytrzymała, blokuje dostęp kurzu i zanieczyszczeń do wnętrza budynku, nie zawiera szkodliwych substancji. Izolacja natryskowa zapobiega z kolei tworzeniu się tzw. mostków, czyli miejsc, przez które ciepło „ucieka” z pomieszczenia. Technologia pozwala w taki sposób rozprowadzić pianę PUR, by idealnie przylegała do każdego miejsca, co jest niemożliwe w przypadku konwencjonalnych rozwiązań, takich jak układanie wełny mineralnej. Różnicę można odczuć na własnej skórze!

Pianka PUR, izolacja termiczna – Kielce

Izolacje natryskowe stosujemy nawet przy niskich poddaszach – piana PUR pozwala na zastosowanie cieńszej warstwy izolacji, dzięki czemu nie zabieramy cennej przestrzeni. Zlecenia realizujemy sprawnie i szybko – do montażu ocieplania nie są wymagane żadne akcesoria. Sama aplikacja pianki nie rodzi większych problemów i zajmuje dosłownie kilka dni, wliczając w to czas na zabezpieczenie izolowanego pomieszczenia. Na swoim koncie mamy niemal sto realizacji, a liczba ta stale się powiększa. Jesteśmy przekonani, że izolacje natryskowe pianą PUR to technologia przyszłości – pod każdym względem są lepsze od izolacji na bazie tradycyjnych materiałów, gwarantują bezpieczeństwo (piana PUR nie jest łatwopalna, tak jak np. styropian) i są przyjazne dla środowiska.

Pianka poliuretanowa – świętokrzyskie

Alternatywne materiały stosowane w budownictwie powoli zyskują coraz szersze grono zwolenników. Warto wymienić stare, szybko niszczejące i niedoskonałe ocieplenie na pianę PUR, która podczas aplikacji zwiększa swoją objętość i jest materiałem najlepiej dopasowującym się do każdej szczeliny czy trudno dostępnego miejsca. Przed położeniem izolacji termicznej od podstaw, należy wziąć pod lupę parametry piany, styropianu i wełny. Izolacja natryskowa to obecnie najskuteczniejsze i najlepsze rozwiązanie dla każdego obiektu. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – chętnie udzielimy dodatkowych informacji na temat pianki poliuretanowej i sposobu jej aplikacji, a także omówimy szczegóły związane ze zleceniem, ustalimy koszt i harmonogram prac.