PIANOWANIE W PRZEMYŚLE I ROLNICTWIE

Docieplanie hal

Wykonujemy docieplanie hal przemysłowych. Pianowanie dachu i ścian niezależnie od rodzaju konstrukcji.

Hala przemysłowa to przestrzeń, która generuje spore koszty ogrzewania zimą i klimatyzowania latem. Docieplanie hali jest więc koniecznością, żeby zapewnić optymalne warunki do przebywania wewnątrz o każdej porze roku. Czy da się wykonać termomodernizację tak dużego obiektu bez długotrwałego remontu, który automatycznie opóźni inne prace? Technologia izolacji natryskowej pianą daje możliwość zabezpieczenia budynku w nieporównywalnie krótszym czasie niż inne metody ocieplania. Do sukcesu przyczyniają się także przeszkoleni do obsługi specjalistycznego sprzętu pracownicy, którzy sprawnie wykonują zlecenie nawet w przypadku dużej inwestycji. Możesz zdecydować się tylko na pianowanie dachu lub od razu uszczelnić cały budynek.

Czym najlepiej ocieplić halę stalową? Zdecyduj się na pianowanie dachu i ścian konstrukcji.

Izolacje natryskowe można stosować na powierzchnie z różnych materiałów. Łączą się z nimi trwale, wnikają w szczeliny, niwelując mostki termiczne. Przylegają szczelnie bez ryzyka odpadania, kruszenia się i niszczenia. Budynki przemysłowe to najczęściej konstrukcje stalowe, szybkie w montażu i rozbudowie. Ocieplenie hali stalowej pianką jest sprawdzoną metodą izolacji takich obiektów. Cienka warstwa produktu zwłaszcza przy piankowaniu dachu nie obciąża dodatkowo konstrukcji budynku. Ściany i posadzki pokryte pianką poliuretanową można myć i malować i utrzymanie czystości jest łatwiejsze. W pomieszczeniach, w których używany jest różnego rodzaju sprzęt i maszyny zwiększa się ryzyko zniszczeń. Tymczasem powierzchnie pokryte pianką PUR wykazują znacznie większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ocieplenie hali stalowej izolacją natryskową to sposób na dostosowanie hal dla rolnictwa, przemysłowych czy produkcyjnych do wymogów budowlanych.

Zalety docieplania pianką poliuretanową hal stalowych wykorzystywanych w przemyśle, rolnictwie czy magazynowaniu.

Do wybudowania hali stalowej inwestorów skłania:
- Szybki czas jej powstawania.
- Wielofunkcyjność w wykorzystaniu obiektu.
- Znacznie niższe koszty inwestycji niż w przypadku tradycyjnych budynków betonowych.
Tak samo jest z docieplaniem tego typu obiektów metodą izolacji natryskowej:
- Jest szybko i skutecznie.
- Pianką PUR można pokryć każdą powierzchnię.
- Ocieplenie generuje oszczędności w trakcie codziennej eksploatacji obiektu.
Oprócz termoizolacji pianka poliuretanowa zapewnia także hydroizolację, nie kumuluje wilgoci, ponieważ jest paroprzepuszczalna. To zapobiega tworzeniu się szkodliwych pleśni i grzybów.

Pianowanie w rolnictwie

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa na dachy płaskie

W zależności od miejsca zastosowania izolacji natryskowej wybiera się produkty o różnych parametrach. Są równie istotne co grubość natryskiwanej warstwy pianki. Do izolacji i docieplania hal stalowych o dużych powierzchniach najczęściej stosuje się piankę zamkniętokomórkową. To właśnie jej gęstsza struktura zapewnia lepszą izolację, jest odporna na warunki atmosferyczne, wysokie temperatury i uszkodzenia. W Pianpur-System stosujemy certyfikowane materiały z atestami, które starannie dobieramy do konkretnego projektu.

Zapraszamy do kontaktu

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.